Čtvrtek, 18 dubna, 2024
novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Vítězství Simona Schemppa, české trápení na střelnici a zlepšující se výkony Rusů

Sprint v italské Anterselvě nejlépe zvládl Němec Simon Schempp, který se po dvoukolové přestávce opět vrátil do závodů Světového poháru ve skvělé formě. Jako druhý byl v cíli ruský biatlonista Maxim Tsvetkov, čímž dosáhl na první pódiové umístění v letošní sezóně. Se ztrátou téměř 11 sekund na Schemppa doběhl na třetím místě Nor Tarjei Boe.

Závod byl od počátku velmi napínavý, vyrovnaný a střelecky přesný. V první desítce můžeme najít jen na 5. příčce Antona Shipulina s jedním zaváháním a na 8. pozici Johannese Boe se dvěma chybami. Na druhou stranu to byl závod plný překvapení, mnoho favoritů neuspělo a skončilo až hluboko v poli poražených. Ole Einar Bjoerndalen se dvěma omyly na střelnici doběhl na 23. místě, Emil Hegle Svendsen a Martin Fourcade se s třemi chybami seřadili až na konci třetí desítky. Avšak jejich ztráta na vítězného Němce s ohledem na dnešní stíhací závod činí jen něco přes minutu, což je jistě v možnostech obou závodníků.

Čeští biatlonisté v desetikilometrovém sprintu nijak výrazně nezazářili. Za úspěch, který je zároveň nejlepším umístěním českého závodníka, můžeme považovat 21. pozici Michala Krčmáře, jehož ztráta na vedoucího Němce je 57 sekund. Dobrý výsledek s ohledem na předchozí trápení si zaběhl také Jaroslav Soukup, který po bezchybné střelbě uzavírá třetí desítka a do stíhačky vystartuje po boku vedoucího muže Světového poháru Martina Fourcada. Po dvou chybách na střelnici měli Tomáš Krupčík a Michal Šlesingr a obsadili tak 37. a 38. místo. V polovině páté desítky se za sebou seřadili celkově 14. muž Světového poháru Ondřej Moravec, pro něhož to byl se třemi omyly na střelnici velmi nepovedený závod. Naopak pro Adama Václavíka i přes dvě zaváhání na střelnici je 55. příčka úspěchem, jelikož i on se protlačil do dnešního stíhacího závodu, který je na programu od 15:30.

Zajímavé jsou výsledky ještě s přihlédnutím k nedělním štafetám. Do první dvacítky se vešli hned tři němečtí závodníci (Schempp, Pfeiffer, Doll), tři domácí Italové (Hofer, De Lorenzi, Windisch) a dokonce čtyři ruští biatlonisté (Tsvetkov, Shipulin, Slepov, Garanichev). Rakušané a Norové zde mají dvojnásobné zastoupení (Eder, Landertinger a bratři Boe). Je tedy velmi pravděpodobné, že právě tyto týmy se poperou o stupně vítězů. Štafeta mužů je na programu v neděli od 14:40.