novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Sparťanská blamáž! Letenští v poháru prohráli v Pardubicích

Další zaváhání mají po dnešku na svém kontě svěřenci trenéra Ščasného. V úvodním utkání čtvrtého kola MOL Cupu senzačně nestačili na druholigové Pardubice. Nutno dodat, že výsledek je to víceméně zasloužený, sparťanská hra neodpovídala evropským parametrům a především v první půli to vypadalo, jako by byli hlavami již na důležitém utkání v Liberci.

Po první půli, kterou jedinou brankou rozhodl Korejec Kim Daewon, vystřídal trenér Jiráčka a Steinhöfera a na hřiště nastoupili Lafata s Costou. Hra vicemistra se postupně zkvalitňovala a rudí občas houževnatému soupeři nepůjčili míč, k žádné vážnější šanci to ale nevedlo a když už, tak čaroval domácí brankář Knobloch, který skvěle vychytal Lafatu.

Střelecky se v závěru neprosadil ani střídající Juliš a Sparta tak na východě Čech překvapivě prohrála 1:0. Trenér hostů Zdeněk Ščasný po zápase výkon svého mančaftu trefně komentoval: „Jediné pozitivní je, že máme před sebou ještě odvetu. Chtěli jsme zápas v Pardubicích zvládnout podstatné lépe i s ohledem na to, že odveta se hraje v době, kdy máme našlapaný program. Udělali jsme si zápas těžký sami, protože jsme měli v každém poločase odlišný přístup. Je těžké dotahovat skóre proti soupeři, který bojuje a chce se na vás vytáhnout.“

4. kolo MOL Cup – 1. zápas: FK Pardubice – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
    Branka: 32. Kim
    ŽK: Kakrda, Kopřiva, Kim, Knobloch – Matějovský.

Pardubice: Knobloch – Vencl, Řezníček (84. Kayamba), Kudrna, Kopřiva, Kakrda, Šejvl, Jeřábek, Fousek (76. Pospíšil), Petráň (60. Fusek), Kim.
    Sparta: Štěch – Mareček, Brabec, Holek, Hybš (76. Juliš) – Steinhöfer (46. Lafata), Jiráček (46. Costa), Matějovský, Hušbauer, Konaté – Fatai.