novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Souhrn 12. kola španělské ligy: Barcelona přejela Real v El Clasicu!

Po reprezentační pauze se opět rozjela španělská Primera Division, která pro nás nachystala fotbalový svátek El Clasico – zápas Realu s Barcelonou. Deportivo si s poklidem poradilo s Celtou Vigo, která nedávno porazila Barcelonu 4:0.  Valencia nečekaně remizovala s Las Palmas, Espanyol přehrál Malagu, která se drží nad sestupovou propastí. Real Sociedad překvapil a porazil Sevillu.

Real Madrid – FC Barcelona 0:4 (0:2)
    Branky: 11. a 74. Suaréz, 39. Neymar, 53. Iniesta

Hned na začátku se vrhneme na zápas kola – El Clasico. Na Santiago Bernabéu přívítal Real lídra tabulky, obhájce titulu a rivala Barcelonu. Prvních 5 minut zápasu patřilo Realu, ale pak se karta otočila a míč na kopačkách měla Barcelonu, která nechtěla pustit Bílý balet k míči. 11. minuta a Sergi Roberto si našel Luise Suaréze, který překonal Navase – 0:1. V 39. minutě opět drží míč tým z Madridu, ale Modrič špatně nahrál a Rakitič vyslal dopředu Iniestu, který pobídl Neymara, který se v pokutovém území nemýlil – 0:2. Do poločasu měli barcelonští ještě pár šancí zvýšit skóre, ale obrana i Navas odolal. V 53. minutě si vyměnil Iniesta s Neymarem míč a nakonec Iniesta byl tím, kdo napálil balón do pravého horního rohu branky Navase – 0:3. 74. minuta a hosté už si jenom s Realem hráli, ale stav se přece jen změnil, když Messi, který se vrátil po zranění, přihrávkou za obranu našel Suaréze, který z bezprostřední blízkosti brankáře trefil branku – 0:4. Zápas se nekontrolovatelně chýlil ke konci, ale přece jen na trávníku bylo živo. Isco z frustrace kopl Neymara do stehna a od rozhodčího viděl červenou kartu, tudíž Real dohrával v 10 hráčích. Na tento zápas nebudou rádi vzpomínat hráči a fanoušci Realu Madrid, kteří si odnesli z dnešního mače debakl 0:4. Barcelona vede tabulku již o 6 bodů.

Valencia – Las Palmas 1:1 (1:0)
    Branky: 8. Paco – 57. Viera

Předposlední zápas sobotního večera nám nabídl souboj mezi Valencie, která se letos spíš trápí a její výsledky zůstávají za očekáváním, a Las Palmas – nováčka soutěže, který se letos drží někde kolem 17. – 18. místa. Již od samého startu zápasu měla Valencia chuť vstřelit v prvních minutách gól, což se jí podařilo už za 8 minut. Ve středu hřiště si hráči Los Che vyměnil míč a došel až  k Andrésu Gomesovi, ten neváhal a nacentroval na volného Paca Alcacera a ten neměl s přihrávkou problém – 1:0. Nebyl to ale zápas jednoho týmu, Las Palmas se nechtělo vzdát a snažilo se vrátit do zápasu rychlými protiútoky, ty ale zničil Domenech chytající v barvách Valencie. Do konce poločasu se nic vážného nestalo a stav zůstal nezměněn. Skóre na tabuli se změnilo s přihrávkou Tanause a konečnou střelou Jonathana Viery do horního rohu branky – 1:1. Hráčům papírově slabšího týmu z chvostu tabulky se nelíbila remíza a snažili se zvrátit gólový účet na svojí stranu, velmi blízko k ní byl Tanausu, ale trefil jen horní tyč branky. Dalším kdo se může chytat za hlavu, že spálil šanci na gól z dorážky je Figueroa Cabrera Momo z Las Palmas. O pár minut později brankář Domenech rozehrál na Pareja, který ztratil míč a Las Palmas se hnalo dopředu, kde ale Domenech vyzrál na střelu Arauja. Zápas skončil 1:1, ale nechybělo mnoho a mohlo být překvapení večera. Díky remíze se, ale odpoutali ze sestupového pásma, teď jsou na 17. místě.

[kads group=“300x250_maly“]

La Coruňa – Celta Vigo 2:0 (1:0)
    Branky: 23. Perez, 90+3. Jonny (vlastní gól)

O 5 minut po startu zápasu Valencia – Las Palmas začal zápas Deportiva s Celtou Vigou, která měla být favoritem tohoto zápasu. Čtvrtina zápasu divakům moc nenabídla, a tak jsme sledovali sestřih odebrání míčů a faulů. To vše změnil Cani a jeho výtečná vysoká přihrávka na Bergantinose, ten ale pouze vystřelil na brankáře, který vybídl volného Peréze k dorážce – 1:0. Ten samý Lucas Peréz sundal nabíhajícího hráče ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu ve prospěch Celty Vigo, té se zhostil Duran Nolito. Celta Vigo měla skvělou příležitost k vyrovnání zápasu, ale Nolito pouze trefil brankáře a stav se nezměnil. Deportivo se dal hnalo za zvyšením stavu, kdežto Portillo nevyužil téhle šance. Do poločasu se gólový účet nezrostl a tak La Coruňa nadále vládla tomuto střetnutí. Další vetší šance se zrodila až v 77. minutě, kdy Juanfran z hranice vápna otestoval brankovou konstrukci Celty Vigo.Po penaltě byla další šance až promarněná příležitost ke srovnání Nolita, jenže ten pouze nahrál brakáři soupeře. Ke konci zápasu chtěl jeden z hráčů Deportiva najít centrem spoluhráče, ale proti nim běžel i brankář a obránce Jonny překonal brankáře, který se snažil sprintem dohnat míč, ale tomu se to nepovedlo a tak plejeři Deportiva porazili favorita 2:0. Deportivo se tímto vítězstvím přiblížilo k TOP 5 španělské ligy, teď je na příčce osmé.

Espanyol – Malaga 2:0 (2:0)
    Branky: 6. a 20. Peréz

Sobotní den patřil Barceloně. Nejen té slavnější, ale i Espanyolu, který si poradil s trápící se Malagou. Fanoušci domácího týmu už v úvodu mohli slavit vstřelenou brankou sítě hostí. Hernan Peréz obdržel pas od Asensia a svojí střelu zakončil až do sítě – 1:0. Nordin Abramat z Malagy mohl srovnat, ale gólman Lopez Sabata Pau skvěle zasáhl a nedovolil změnu stavu. O necelou minutu mohli hráči s fanoušky slavit opět – Peréz z první skvěle trefil pravou horní část branky a domácí byli blíž k vítězství – 2:0. Útočník hostí Charles překonal brankáře, i tak to gól NENÍ! Hráč trefil pouze tyč a od ní se balón odrazil zpět k brankáři. Malaga neustupovala ze svého tlaku a pokračovala v dobývání obrany soupeře, ale ani jedna z tref vytoužený cíl netrefila. První poločas nabídl spíš pokusy vstřelení branky než nějaké vážnější situace a poté i skvělé zasáhy obran. Poslední nějaké vážnější ohrožení aktuálního stavu zápasu byl pokus Ricarda Horty, kterému se ale podařilo trefit jen tyč a tak jsme v druhé půli gól neviděli, což je škoda, protože nějaké šance tam byly. Tato prohra znamená pro Malagu odsun až na 18. místo, což značí sestup do nižší soutěže.

Real Sociedad – Sevilla 2:0 (0:0)
    Branky: 73. Agirretxe, 77. Prieto

První sobotní zápas nám nabízí duel týmů z druhé části ligové tabulky mezi Sociedadem a Sevillou. Hned v 12. minutě zápasu se zrodila situace, o které se bude dlouho ještě mluvit, byl to ofsajd nebo ne? Podle názoru rozhodčího byl, takže gól Cira Immobile nemohl být platný. Do 30. minuty jsme neviděli moc akcí, ale pak zkusil Jose Antonio Reyes z voleje se prosadit, střela měla šanci, ale bohužel trefil jen vrchní síť branky Sevilly. O pár minut později Reyes zahrával přímý kop a zahrával ho z pěkné dálky, ale centr to byl nádherný, ale na brankáře Rica si nevyzrál.  Máme tady půli a diváci v hledišti krom pár šancí se spíš nudili. Již v úvodu druhé půlky mače zkoušeli něco vymyslet hráči hostí. Jednu z velkou šancí spálil Ciro Immobile, ale uznání tady spíš zaslouží brankář. Naopak Xabi Prieto zkoušel překonat Rica střelou bez přípravy, ale Rico byl připravený. Po dlouhé době jsme mohli vidět gól za zády brankáře Rica, když po rohovém kopu dostal Agirretxe šanci na střelu, netrefil jí sice ideálně, i tak jí Rico nevychytal – 1:0. Hráči Sociedadu pokračovali v náporu a odměnou jim byl míč za zády brankáře, který tam dopravil Xabi Prieto – 2:0. Hráči Sociedadu měli v zápase více štestí a hlavně vstřelili více gólů a proto zůstávají 3 body na Anoetě.

Gijon – Levante 0:3 (0:3)
    Branky: 18. a 44. Deyverson, 27. Feddal

Další zápasy 12. kola nás čekalo v neděli a hned prvním byl zápas spíš outsiderů tabulky španělské ligy mezi Gijon a Levantem. Je pravé nedělní poledne a rozhodčí López zahajuje zápas. V 18. minutě dostal Navarro nadýchaný centr, který ale brankář Gijonu vychytal, ale následnou dorážku Deyversona, který trefil bez přípravy, už nestihl zastavit a tak poslal Levante do vedení – 0:1. O necelých deset minut později slavili hosté z Valencie opět, když Morales z volného kopu trefil jen brankáře, jenže míč se vrátil do hry, kde nehlídaný Feddal dostal míč do sítě a to ani nevěděl jak! – 0:2. Po výborné přihrávce se Alen Halilovič dostal do vápna, jenže svůj pokus nasměřoval mimo svatyni hostující branky. Minutu před koncem první půle dostalo Levante příležitost k rohovému kopu a ten se jim podařil proměnit v gólový, protože Deyverson se dostal k propadlému míči a připisuje si v dnešním zápase už druhý gól – 0:3. Tono z Levante držel útočícího hráče ve vápně za dres a nemohlo následovat nic jiného než penalta, jenže Gijon tuto šanci promarnilo. Pokud první poločas patřil Levante, tak druhý pro Gijon. Nechybělo moc a obránce Feddal si málem vstřelil vlastní gól, nýbrž brankář zasáhl, takže čisté konto mu nadále patří. Hrdinu zápasu jistě bude Ruben, který vychytal penaltu a další pár tutovek Gijonu.

Villareal – Eibar 1:1 (0:1)
    Branky: 85. Costa – 27. Enrich

Villareal na El Madrigalu přivítal Eibar, který letos vše překvapuje, když je v TOP 6 nejlepších klubů letošní Primery Division. V prvních minutách ohrožovala Žlutá ponorka síť Eibaru, ale neúspěšně. V 27. minutě udeřil Eibar, když Borja Baston v pokutovém území centrem vyhledal Enricha a ten vzduchu překonal brankáře Villarealu – 0:1. Eibarský křídelník Keko málem poslal Eibar do trháku 0:2, ale svůj dobře míněný pokus poslal nad břevno. Před koncem poločasu jsem mohli penaltu, když Costa sundal k zemi Bostona. Do role exekutora penalty se dostal Garcia, ten ale trefil jen dobře připraveného brankáře. Těsně před písknutím sudího měl Villareal příležitost srovnat z rohového kopu, byli opravdu blízko, ale obránce Eibaru dokázal vyhlavičkovat z čáry letící míč, takže do konce poločasu už se stav nezměnil. Uprostřed půlící čáry vidí od sudího hráč Eibaru Keko kartónek červené barvy, protože si zpracoval míč rukou. V poslední pětiminutovce hry Costa využil přesilovky a vyrovná stav a zachraňuje Žluté ponorce bod.

Granada – Athletic Bilbao 2:0 (1:0)
    Branky: 5. Laporte (vlastní gól), 59.Success

Máme tady předposlední zápas nedělního dne a zavítáme do Andalusie, kde místní Granada se potká s baskickým Bilbaem. Již 5. minutě se událo překvapení. Success chtěl nahrát nabíhajícímu hráči, ale pas vystihl Laporte, jenže jeho mířená nahrávka na brankáře skončila gólem – 1:0. Další vážnější situace se zrodila až v samotném závěru 45 minut. Beñat vypálil přímý kop do pravé strany branky, avšak brankář nedopustil vyrovnání. Po přestávce pokračovala hra a mohli jsme tu mít vyrovnání z přímého kopu, leč Aduriz nastřelil míč jen do obránce. Bilbao se dál hnalo za vyrovnáním, ale brankář domácích stále odolával. Po dlouhé době se k šanci dostala i Granada a opět za chybou v obraně stál Laporte, však útočník příležitost promrhal. I když se Bilbao snažilo sebevíc, tak ten gól vsítila až Granada, poté co Success překonal Iraizoze – 2:0. Dále nasledovaly akorát neúspěšné pokusy o dobytí branky soupeře, i tak Granada překvapila a důležité 3 body zůstávají v Andalsuii.

Betis Sevilla – Atlético Madrid 0:1 (0:1)
    Branky: 7. Koke

Tento duel byl důležitý pro svěřence Diega Simeone, kteří byli před zápasem na 3. místě o bod za Realem, ten ale prohrál v El Clasicu, takže je 2. místo určitě hnalo vpřed. Před úvodním písknutím se ještě uctili oběti pařížského teroristického útoku minutou ticha, ale to se dělo na všech stadiónech 12. kola. V úvodu utkání si Atleti vytvořili šanci, která byla tou vítěznou. Fernando Torres sebral míč obránci Sevilly a vystřelil, gólman Adan odrazil k volnému Kokemu, jenž neměl problém poslat míč do branky – 0:1. O pár okamžiků později jsme viděli parádní souhru Luis – Torres – Griezmann a poslední jmenovaný i vystřeli, jenže přestřelil bránu. Autor prvního gólu Koke vystihl přihrávku a poslal do běhu Carrasco, avšak stejně jako Griezmann minul bránu. V druhých 45 minutách si šanci vypracovali i domácí, ale Cejudo přestřelil branku svatyni, kterou strážil Oblak. Vinou zranění brankář Adan odstupuje ze hry, jeho místo přejímá Daniel Gimenez. Griezmann si v tomto zápase dal nejspíš za cíl co nejvícekrát bránu, protože se mu to podařilo dvakrát. V další situaci opět hraje v roli Griezmann a faul na něho, který nebyl odpískán jako penalta. Za chvíli zkusil nováčka v bráně Betisu prověřit ranou z dálky Gabi, ale napodobil Griezmanna a netrefuje branku. Ke konci zápasu se přece jen Griezmann trefil do branky, bohužel jeho rána označkovala tyč a Colchoneros vítězí na Betisem poměrem 0:1 a toto vítězství posouvá vítěze před druhý Real za první Barcelonu na kterou ztrácí 4 body.