novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí 44. kola WSM Ligy – Motor rozstřílel Ústí, Kladno přehrálo Jihlavu

WSM Liga dnes pokračovala 43. kolem v němž jsme se znovu dočkali sedmi zápasů. Nejvíce z nich vyčníval duel mezi druhou Jihlavou a prvním Kladnem, v němž šlo oba týmům o hodně. Navrch ovšem měli Rytíři, kteří sice po střele Tomáše Kalába v sedmé minutě prohrávali, za minutu a půl však vyrovnali a do další části vstoupili lépe, jelikož v čase 22:18 Josef Zajíc prsotřelil domácího brankáře a poslal svůj tým do vedení. Na odpověď domácích se taktéž dlouho nečekalo. Tři minuty na to skóre bylo opět srovnané, jenže to bylo od Dukly vše. Dalšími dvěma góly Kladenští úplně otočili vývoj utkání a ani odvolání Davida Honzíka a následná powerplay nepomohla domácím k dalšímu gólu a přenechali tak své druhé místo Českobudějovickému Motoru, který si proti Ústí nad Labem s chutí zastřílel a vyhrál 8:3.

V utkání mezi Třebíčem a Prostějovem jsme moc gólů neviděli. Každé třetině byla přidělena jedna branka. V té první se jí podařilo vsítit Prostějovskému Luňákovi, na jehož gól odpověděl až ve 39. minutě Pokorný. Psala se 59. minuta a po srážce dvou domácích hráčů se k puku dostal Jan Šlahař a proti jeho střele byl brankář Vejmelka bezmocný. 35 sekund před koncem zkoušeli domácí ještě hru v šesti, jenže do dvou pěkných střel se položili obětaví hráči Jestřábů a nakonec urvali tři body.

Benátky v zápase s posledním Mostem dokázali uhrát další body do tabulky a začínají si upevňovat bezpečné dvanácté místo. V čase 7:20 domácí využili přesilovou hru a ujali se vedení. Jenže netrvalo to ani minutu a Benátky pohotově srovnaly skóre a stejně jako domácí celek využili přesilovku. Co se týče gólů, tak to bylo z první i druhé třetiny všechno. Třetí část však Benátky otevřely bleskovou brankou Jiřího Černocha, na níž dokázali navázat až za deset minut. Pře přečíslení tři na dva poté pojistil Jan Výšek.

Kadani padli tři rychlé góly v rozmezí 14:37 až 15:48, z nichž dva vstřelily Slávisté a po první i druhé přestávce díky této divoké minutce svítilo na kostce skóre 2:1. To se ale změnilo hned po startu třetí části. Kadaň vyrovnala zásluhou Lukáše Vrány, na jehož gól dokázali Pražané najít odpověď po pěti minutách. Výsledek 3:2 vydržel až do 57. minuty, kdy se domácímu týmu podařilo vyrovnat a poslat zápas do prodloužení, v němž už po jedné minutě rozhodl Nathan Robinson.

Stejným výsledkem a dokonce i rozdělením bodů skončil duel mezi Havířovem a Přerovem. V něm se těsně před první přestávkou dostali do vedení domácí a do kabin si tak odnesli jednogólový náskok a povzbuzeni vlétli i do druhé třetiny, jenže hned po první minutě našel skulinku v Lacově výstroji Dostálek a začínalo se znovu. Havířov se ještě dokázal dostat do vedení, to mu vydrželo jen 24 sekund, stejně jako třetí gól domácích ve třetí třetině, kde stačilo hostům na vyrovnání dokonce jen 18 sekund! Za stavu 3:3 se tedy šlo do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že zápas rozčísnou až samostatné nájezdy, Milan Procházka však řekl rázné ne a sekundu před koncem prodloužení vybojoval Přerovským bod navíc.

Poslední Šumperk už potřebuje body jako sůl a i proto zabral a dokázal získat výhru v základní hrací době proti silným Litoměřicím. Ty šly po čtvrt hodině utkání do vedení, jenže domácí faulovali a darovali hostům přešilovku, kterou dokázal využít Milfait. Krátce po startu druhé části šli do vedení Draci zásluhou Tomáše Fořta a díky stejnému hráči vedl na konci třetiny jeho tým 3:1. Na 3:2 v čase 50:43 snižoval Milan Toman, jenže nejlepší hráč utkání Tomáš Fořt minutu na to dovršil hattrick a v 59. minutě ten samý hráč pojišťoval vítězství,