Mohlo by Vás zajímat

Liga Mistrů 5.11.2015

Po nabitém úterním programu přichází samozřejmně i program středeční…

Barcelona – Bate Borisov  3:0

Barcelona splnila očekávání a bez větších problémů porazila Bate Borisov po gólech Suáreze a Neymara, který se prosadil hned dvakrát. První trefu zaznamenal Neymar z pokutového kopu ještě v první půli. Další góly padly v druhém poločase, když se Suárez uvolnil po nahrávce od Neymara a klasickým bodlem překonal brankáře hostů. U třetího gólu opět nechyběli již zmiňovaní aktéři, když pro změnu nahrával Suárez a Neymar míč posunul do odkryté branky.

AS Řím – Bayer Leverkusen  3:2

Hned v úvodu utkání poslal Edin Džeko záložníka Salaha do šance, když se sám řítil na brankáře německého celku a svoji šanci využil. Chvíli na to se v podobné šanci ocitl právě Džeko a také proměnil, když obstřelil brankáře. A bylo to 2:0 pro domácí. Domácí byli rozjetí jako tank a bosenský útočník domácích neproměnil šanci, když se ocitl sám před brankářem a přestřelil. Do druhé půle lépe vstoupili hosté, když hned ve 46. minutě vsítil gól Admir Mehmedi. Zhruba o pět minut později srovnal skóre mexický útočník Hernández, když z pravé strany prostřelil brankáře. Domácí nakonec dokázali vstřelit vítězný gól, když kopali penaltu po faulu na Mohameda Salaha, který byl odstrčen od míče a sudí nařídil pokutový kop a zároveň viníka Ömara Topraka poslal do sprchy. Miralem Pjanič penaltu proměnil a hlavní italské město mohlo slavit. Výsledek domácí udrželi a tak brali tři body.

Olympiakos Pireus – Dinamo Záhřeb  2:1

Domácí celek je zatím stoprocentní v domácí lize, kde zatím vyhrál všech děvet utkání a zažívá jeden z nejlepších vstupů do domácí soutěže ve své historii. Ani v LM na tom není špatně, když dokázal vyhrát dvě ze tří utkání. Vzájemný zápas před dvěmi týdny skončil zmiňovanou výhrou Olympiakosu 1:0. Do vedení se ovšem dostali hosté po gólu Armina Hodžiče. Řecký klub se ovšem nenechal vykolejit, vytvářel si šance. V druhé půli mohli využít příležitosti pokutového kopu. Ten ovšem Fortounis neproměnil ani napodruhé z dorážky, která mířili vysoko nad branku hostů. Olympiakos musel spasit až strídající útočník Felipe Pardo, který se po minutě na hřišti dokázal prosadit a bylo vyrovnáno. Hosté navíc dohrávali v deseti hráčích, když byl po druhé žluté vyloučen Pivarič. Minutu před koncem Pardo přidal na konečných 2:1 a domácí mohli slavit další vítězství.

Bayern Mnichov – Arsenal FC  5:1

V prvním utkání londýnský celek zaskočil německý velkoklub a porazil jej 2:0 góly Girouda a Özila. Bavorský klub měl tedy co plácet. A nezačal vůbec zle, když se Lewandovski dostal za obranu a hlavou překonal brankáře Čecha. Do konce poločasu přidal branku ještě Müller a krásnou střelou ze střední vzdálenosti David Alaba. Nutno podotknout, že Arsenal se v první půli trefil, když Özil dal vyrovnávající branku. Tu ovšem sudí neuznali kvůli dopravení míče do sítě pomocí ruky. Situace byla sporná, ale rozhodčí rozhodnul gól neuznat. V druhé půli naskočil do hry Robben, který se neustále potýká se zraněními, a překonal hostující tým po pár vteřinách. Alespoň čestný gól vstřelil v 69. minutě Olivier Giroud, když si po centru od Sáncheze zpracoval míč na hrudi a polonůžkami překonal Neuera. Gólové hody dokonal svým druhým gólem v utkání Müller. Odplata byla na světě, když Bayern přejel Arsenal 5:1.

Maccabi Tel-Aviv – FC Porto  1:3

Domácí celek, který se do LM probojoval například přes Viktorii Plzeň nebo Basilej, byl posledním týmem základních skupin, který ještě nevstřelil ani jednu branku. Hosté naopak vedli před utkáním skupinu G. Roli favorita chtěli potvrdit a to se jim také vedlo. Utkání bylo plné příležitostí na obou stranách. První branka padla do domácí sítě, když se trefil Tello, který je v portugalském celku na hostování z Barcelony. V druhé půli zvýšil vedení  hlavičkou André André a v 72. minutě Layún na 3:0. Domácí se ovšem gólu nakonec dočkali, když byl nařízen pokutový kop. Penalta byla velmi přísná, spíše nesmyslná. Eran Zahavi ji ovšem proměnil a Casillas nemohl slavit další čisté konto v Lize mistrů.

Chelsea FC – Dynamo Kyjev  2:1

Dynamo Kyjev chtělo udržet druhou pozici ve skupině a využít špatné formy londýnského celku. Domácím chyběl například útočník Falcao a jen na lavičce začínaly ofenzivní esa Pedro a Eden Hazard. Do vedení šli ovšem domácí, když z pravé strany poslal Willian prudký centr do vápna, kde si ho do vlastní sítě srazil Aleksandar Dragovič. Domácí nepředváděli přílíš přesvědčivý výkon a po pár zákrocích Begoviče se hosté branky dočkali, když po závaru ve vápně Dragovič doslova prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a běžel se radovat k fanouškům, kteří mu jistě odpustili vlastní gól z první půle. Pět minut na to se ale prosadil z přímého kopu nádhernou střelou Willian. Chelsea jednobrankový náskok udržela a brala všechny body. Velmi důležité body.

Olympique Lyon – Zenit Petrohrad  0:2

Ruský tým si mohl výhrou zajistit postup ze skupinové fáze. Lyon totiž nezažívá nejlepší období. V domácí lize jim sice patří druhá příčka, výkony ovšem oproti loňskému roku pokulhávají. A to se opět potvrdilo, když se Hulk uvolnil v pokutovém území a naservíroval míč před bránu, kde čekal Dzjuba a míč doklepnul do sítě. Velkou zásluhu na gólu měl brazilský kouzelník, který ze situace dva na čtyři vytěžil maximum. Hosté tedy vedli 1:0 a byla řada na domácích. Ti se předvedli pár střelami, ale ty šly buď mimo, nebo dokázal Lodygin vytěsnit míč mimo tři tyče. V druhé půli zvýšil na 2:0 druhým gólem v utkání Dzjuba a s domácími to vypadalo zle. Ti nakonec dohrávali v deseti, když v 72. minutě obdržel záložník Gonalons druhou žlutou a byl vykázán ze hřiště. Ani hosté ovšem nedohráli zápas v plném počtu. Do sprch musel Anjukov, ale na výsledku to nic nezměnilo. Hosté vyhráli 2:0 a postupují ze skupiny. Domácí teoretickou šanci ještě mají. Velmi by jim pomohlo probuzení loňského nejlepšího střelce Lacazetteho, který zatím pálí slepými.

KAA Gent – Valencia CF  1:0

Nejchudší zápas, co se týče vstřelených gólů, byl právě tento. Navíc i ten jediný padl po zahrávání pokutového kopu po ruce obránce Barragána. Penaltu proměnil domácí Sven Kums ve 49. minutě a domácí se mohli radovat. V utkání toho nebylo příliš k vidění. Za zmínku stojí snad jen přízemní střela Alcácera. K vyrovnání to ovšem nevedlo a postupová komplikace pro španělský klub byla na světě.