novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Co nabídla příprava proti Litvě? Snový debut i nejistou obranu

Česká fotbalová reprezentace se v dnešním přípravném utkání proti Litvě pozitivně naladila na nedělní kvalifikační zápas v San Marinu. Litvě nasázela všechny tři branky po poločase.

Co veřejnosti odkryla generálka proti 107. týmu světa?

Produktivní „druhá“ jedenáctka

Všeobecně se dá očekávat, že jedenáctka, kterou poslal trenér Jarolím do 1. poločasu, bude hodně podobná té, která se postaví do nedělního utkání se San Marinem. Skórovala paradoxně ovšem až ta druhá, která nastoupila ve druhé půli. Všechny tři branky totiž vsítili čeští reprezentanti ve druhém poločase. Nejprve se trefil z penalty Hořava, následovaly góly nováčka Jankta a Krmenčíka. Možná bude mít Jarolím ještě pořádně zamotanou hlavu.

Sestava Česka v 1. poločase: Vaclík – Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák – Darida, Barák – Krejčí, Dočkal, Zmrhal – Milan Škoda

Sestava Česka v 2. poločase: Koubek – Čelůstka, Suchý, Kalas, Hloušek – Sýkora, Hušbauer – Mareš, Jankto, Hořava –  Krmenčík

Debut jako hrom

Jakub Jankto. Tohle jméno si dobře zapamatujte. O tomhle talentovaném mladíkovi z Udinese Calcio ještě dost možná uslyšíme. 21letý odchovanec pražské Slavie nastoupil po přestávce do svého prvního zápasu v dresu seniorské české reprezentace. Na hřišti pobyl 19 minut a už se mohl radovat z branky. Upoutal na sebe pozornost také několika drzými průniky, a kdyby Krmenčík lépe zpracoval míč, mohl si na své konto připsat rovněž asisentci. Tohle byla premiéra jako víno!

Nejistá defenzivní činnost

Přestože reprezentace neinkasovala, rozhodně nemůže být s obrannou hrou spokojená. Na začátku utkání se musel vytáhnout Vaclík proti úplně osamocenému Lukšovi, v 88. minutě dostal příliš prostoru Černych, naštěstí mířil jen do připraveného Koubka. Ještě za stavu 1:0 navíc sudí odpustil Krmenčíkovi faul, po kterém měla Litva zahrávat pokutový kop. Dost starostí na to, že soupeř byl z kategorie slabších.

Stálice si místo udrží

Žádný třesk sestavou směrem k neděli se očekávat nedá. Vaclík, Sivok, Dočkal či Darida si místo v základní sestavě s velkou pravděpodobností pohlídají. Trenér Jarolím bude v hlavě řešit maximálně dva až tři otazníky. O šanci se přihlásil Jankto, nejistá je možná ještě pozice útočníka číslo jedna, kterou může ještě případně zahýbat Patrik Schick, pokud se dá do víkendu zdravotně do pořádku.