novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

České reprezentantky schytaly historický debakl, favorité nezklamali

Třetí den světového šampionátu ve florbale žen ve finském Tampere nepřinesl žádné výrazné překvapení. Všechny favorizované týmy své role zvládly a to včetně úřadujících mistryň světa ze Švédska, o jejichž dominanci se bohužel přesvědčily české reprezentantky.

Češky držely krok s obhájkyněmi titulu pouze v první třetině. Na jejím konci byl stav 4:1 pro Seveřanky. V dalších dvou třetinách byla převaha švédského týmu stále výraznější, hráčkám ve žlutých dresech vycházelo snad úplně všechno a české reprezentaci nedaly žádnou šanci. Po spoustě pěkných akcí a gólů se skóre nakonec zastavilo na, z českého pohledu hrůzostrašných, 17:2, což je nejvyšší porážka ženské florbalové reprezentace v historii. Zítra čeká české florbalistky zápas s Německem, tak věřme, že se český tým z tohoto debaklu oklepe a připíše si očekávané vítězství.

Ve druhém zápase skupiny B remizovaly Němky s Lotyškami 3:3, přestože prohrávaly už 0:3. Díky třem přesilovým hrám se jim ale nakonec podařilo urvat bod za remízu. Ve druhé elitní skupině byl dnes na programu pouze jeden duel a sice mezi Švýcarskem a Norskem. Švýcarky navázaly na dobrý výkon ze zápasu s Finskem a se skandinávským soupeřem si poradily bez problémů 9:1 a společně s Finkami a Švédkami tak mají jistou účast ve vyřazovacích bojích.

Suverénní jsou zatím také florbalistky Slovenska, které dnes dopoledne smetly Holanďanky poměrem 13:1 a s přehledem ovládly svojí skupinu. Daří se především útočnici Spišské Nové Vsi, Paulíně Hudákové, která dnes zaznamenala 6 bodů, celkově jich nasbírala už 13 a vede kanadské bodování turnaje.

Dnes se odehrály ještě dva zápasy, oba v rámci skupiny C. Dánky i díky pěti trefám Cecilie Di Nardo porazily poměrem 7:3 Austrálii a Japonky zase díky skvělému obratu v posledních minutách přetlačily Singapur v poměru 4:3.