Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí 43. kola WSM Ligy – Přestřelka v Havířově, dramatický závěr na Kladně

HC Slavia Praha – HC Motor České Budějovice

2:0  (2:0, 0:0, 0:0)

Slávisté si připsali cenné tři body a uskočili svým pronásledovatelům usilujícím o čtvrté místo. V Praze rozhodla už první třetina, ve které padly všechny branky. Ve třetí minutě měl obrovskou šanci Pajič, jenž nikým nebráněný vybruslil před bránu a Hylák tak tak udržel skóre nerozhodné. Za dvanáct minut Nathan Robinson otevřel skóre zápasu a o 25 sekund později zase rozvlnil síť na straně Budějovických Pavel Kašpařík. Hosté si pak po dvou rychle obdržených brankách vzali oddechový čas, ovšem za další minutu a půl se do povedené šance dostal Mikulík, jenž se snažil bekhendem překonat Bláhu. Ten ale střelu lapil a udržel tak nadějné skóre. Do druhé třetiny nastoupili Budějovice zajímavou šancí, která mížila pod horní tyčku, Slávistický Hylák však kráčel dál za nulou. Po další sérii šancí se dostal do jedné Hruška, jenž byl při svém samostatném úniku zahákovaný a nájezd si tak zopakoval, jenže Bláha už nepřipustil další pohromu. Oba brankáři pak chytali spolehlivě, až v čase 58:00 byl Bláha odvolán na střídačku a Motor se pokusil svůj tlak znásobit a přetavit v góly. Hylák však všechny střely pochytal a mohl tak se svým týmem oslavit vítězství okořeněné vychytanou nulou.

Branky a nahrávky: 16. Markovič (Robinson, Vas), 16. Kašpařík

AZ Havířov – Salith Šumperk

6:5 – (0:2, 3:3, 3:0)

Šumperk pálil ostrými už od počátku zápasu. Nejprve otevřel skóre první třetiny Tomáš Vrdlovec a následně ho uzavřel Jan Milfait střelou v posledních dvaceti sekundách hry. Havířov dokázal na góly odpovědět stejnou měrou. Nejprve se v první minutě prosadil Zděněk Okál a za necelé čtyři minuty bylo vyrovnáno. Šumperk si však svůj dvougólový náskok tak snadno vzít nenechal a tak v čase 28:03 Jan Milfait vrátil vedení hostům a v následující minutě dostal do dvougólového vedení svůj tým Haas. 33:48 znamenal snížení Havířova, avšak poslední slovo měli opět draci, kteří 57 sekund před koncem druhé třetiny uzavřeli skóre na 5:3. Rozjetý Havířov toužil po vyrovnání, což se jim taky nakonec povedlo. Na 4:5 snižoval Daniel Štumpf a v čase 54:48 Petr Kanko vyrovnával na 5:5. Šumperku se však nepodařilo utkání uzavřít tak skvěle jako ho otevřeli. Po obrovské chybě se dostali dva Havířovští hráči do brejku 2 na 1, který však gólem neskončil, domácí však celou situaci dojeli a 26 vteřin před koncem uzavřel skóre na 6:5 Marek Kalus.

Branky a nahrávky: 22. Okál (Mazanec), 25. Sedláček (Kalus, Kotala), 34. Gřeš (Pechanec, Krisl), 50. Štumpf (Gřeš, Pechanec), 55. Kanko, 60. Kalus (Pechanec) – 6. Vrdlovec (Fořt), 20. Milfait (Fořt, Drtil), 29. Milfait (Holík, Puzič), 30. Haas (Hlinka, Brunec), 40. Gewiese

HC Zubr Přerov – HC Dukla Jihlava

2:4 – (0:0, 1:3, 1:1)

V první třetině se hráčům Dukly nepodařil žádný gólový úspěch, o to svědomitější však byli ve druhé třetiné, ve které doslova zdemolovali soupeře třemi góly. Už po necelých třech minutách druhé části se mohli Jihlavští poprvé radovat, když Michal Důras prostřelil Přerovského brankáře. Dvě minuty na to sice přišlo vyrovnání, ovšem v čase 29:55 vrátil vedení Jihlavě Martin Kohout a o minutu později rozvlnil síť portřetí Kolář. Do třetí části vstoupil lépe Přerov. Na 3:2 v čase 44:50 snižoval Tomáš Sýkora a vše vypadalo nadějně. Jenže pak přišla hra bez brankáře, chyba na modré čáře a střela Richarda Diviše, jenž se nemýlil a pojistil vítězství Dukly.

Branky a nahrávky: 25. Pšurný, 45. Sýkora (Kratochvíl, Sikora) – 23. Důras (Bilčík, Skořepa), 30. Kohout (Harkabus, Grebenyuk), 32. Kolář (Bilčík), 60. Diviš (Parýzek)