novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí 41. kola WSM Ligy

V sobotu se hrálo 41. kolo druhé nejvyšší hokejové ligy. Pojďme si ho tedy shrnout.

Rytíři Kladno : SK Kadaň
    6:1 – (2:1, 1:0, 3:0)

Na první gól tohoto utkání se nečekalo příliš dlouho. Už ve 4:30 otevřel skóre Vítězslav Bílek a Kladno vedlo 1:0. Necelé čtyři minuty na to byl vyloučen střelec první branky za podražení, tuto početní výhodu však Kadaň ještě nezužitkovala. Tři minuty poté přišlo další vyloučení, přesilovka pro Kadaň a hosté tuto výhodu dokázali zužitkovat. Vyrovnaný stav ale příliš dlouho nevydržel, Kadaň se nechala zbytečně vylučovat a když byl podruhé poslán na trestnou lavici Lukáš Blaha, obdrželi hosté další gól. Nadějné skóre 2:1 vydrželo až do 40. minuty, kdy se opět prosadil Vítězslav Bílek. Hosté ještě živili naději na obrat, poté ale přišla série vyloučení, Kladenská přesilovka 5:3 a gól na 4:1. Ani na pátý a šestý zářez se nečekalo příliš dlouho. V 56. minutě si připsal druhou branku Nash a o několik desítek sekund později vsítili domácí poslední gól. Kladno si vybojovalo další tři body a upevnilo si první pozici v tabulce.

Branky a nahrávky: 5. Bílek, 20. Nash (Stach, Rudovský), 40. Bílek (Kindl, Kehar), 52. Ptáček (Račuk, Pitule), 56. Nash (Stach, Skuhravý), 57. Rudovský – 13. Kadlec (Kverka)

HC Benátky nad Jizerou : HC Slavia Praha
    3:4 – (1:2, 1:1, 1:1)

Necelých 800 diváků bylo svědkem zápasu mezi Benátkami a Slavií. Utkání se od prvních okamžiků vyvíjelo lépe pro hosty. Už v páte minutě otevřel skóre Slávistický Jaroslav Markovič a o minutu a půl později náskok navýšil David Hruška. Poté přišla dlouhá bezbranková pasáž, vyloučení Petra Přindiše a přesilovka Benátským. Tu sice domácí nevyužili, jenže několik sekund po vypršení výhody dokázal dostat Jaroslav Vlach puk za Alexandra Hyláka a rozdíl byl pouze jednobrankový. Jenže bleskově po startu druhé části Pražané odskočili na rozdíl dvou gólů, na což dokázali domácí odpovědět až těsně před koncem druhé třetiny brankou Víta Jonáka. První  desetiminutovka třetí části patřila opět Slavii. Pražský klub se dokázal opět prosadit a znovu vedl o dva góly. Benátky sice poměrně rychle dokázali snížit a po odvolání Schwarze měli půl minuty před koncem dobrou šanci na vyrovnání, kterou však nedokázal Černoch využít.

Branky a nahrávky: 18. Vlach (Černoch, Paločko), 38. Jonák (Dlouhý), 53. Špaček (Dlouhý, Pabiška) – 5. Markovič (M. Hruška), 6. D. Hruška (Krstev, Jiránek), 21. Jiránek, 50. Kašpařík (Robinson)

Hokej Ústí nad Labem s.r.o : HC Dukla Jihlava
    3:4 – (0:0, 1:2, 2:2)

První třetina tohoto střetnutí nepřinesla žádný gól ani žádné prodloužení. Dokonce ani v prvních deseti minutách druhé části nerozvlnil žádný z týmů síť za soupěřem. Až 44 sekund po startu druhé poloviny zápasu poslal do vedení Jan Dalecký Ústí nad Labem. Po šesti minutách se spustila „gólová smršť.“ Nejprve Jihlava vyrovnala zásluhou Tomáše Harkaubuse, a tři minuty na to poslal Martin Kohout Duklu do vedení. V 52. minutě zvýšil náskok Jihlavy Beránek. Za tři minuty v přesilovce snížil Sobotka, ovšem za další tři minuty využili početní výhodu naopak hosté. V 58. minutě ještě Daniel Sobotka vykřesal poslední naději pro Ústí, ovšem ani při powerplay v šesti proti pěti nedokázali domácí smazat jednogólové manko a podlehli tak Jihlavě 3:4.

Branky a nahrávky: 31. Dalecký (Melka, Bernad), 55. Sobotka (Brož), 58. Sobotka (Roubík, Tenkrát) – 37. Harkabus (Dobrovolný, Kohout), 40. Kohout (Harkabus), 52. Beránek (Dobrovolný, Skořepa), 58. Kolář

HC Zubr Přerov : SK Horácká Slavia Třebíč
    4:2 – (0:0, 1:2, 3:0)

Podobně jako v Ústí padla první branka zápasu až v druhé polovině zápasu. Ve 32. minutě poslal Přerov do vedení Sikora, Třebíč však za minutu dokázal najít odpověď a ještě do konce druhé části se ujali vedení hosté. Jenže třetí třetina patřila domácím. Nejprve Martin Novotný rozvlnil síťku za Karlem Vejmelkou a skóre bylo vyrovnané 2:2. Na další gól se však čekalo téměř čtvrt hodiny. To se prosadil Jiří Goiš a strhl tak vedení na stranu Přerovských Zubrů. Téměř dvě a půl minuty před koncem hosté odvolali brankáře a hráli tak dlouhou powerplay. Jenže poslední slovo měli domácí, kteří devet sekund před koncem rozhodli gólem do prázdné klece o výhře 4:2.

Branky a nahrávky: 33. Sikora (Sýkora, Stoklasa), 43. Novotný (Popelka), 57. Goiš (Novotný), 60. Pšurný – 35. Juráň (Pokorný), 40. Podlipnik (Erat)

LHK Jestřábi Prostějov : ČEZ Motor České Budějovice
    3:4SN – (0:0, 0:2, 3:1, 0:0)

Ani v Prostějově nepadl v prvních dvaceti minutách gól. Hosté si jej schovávali na začátek první části, kdy Kuchejda po 25 sekundách prostřelil brankáře domácích a po necelé čtvrthodině ten samý hráč zvyšoval už na 2:0. Necelou minutu po startu třetí třetiny Budějovičtí přidali třetí gól a vypadalo to, že dokráčí k tříbodovému zisku. Jenže v čase 46:00 Jakub Šlahař nastartoval cestu k vyrovnání. Až za deset minut Matouš Venkrbec prostřelil Ondřeje Bláhu podruhé a domácí stupňovali svůj tlak. Ten vyvrcholil vyrovnávací brankou Drtiny osmnáct sekund před koncem a domácí si tedy vynutili prodloužení, v němž gól nepadl. Šlo se tedy na samostatné nájezdy. V první sérii ani Květoň ani Krejčík svůj nájezd neproměnili, zatímco v té druhé Augustin i Straka své šance proměnili. Třetí série nepřinesla rozuzlení a tak se pokračovalo. Trenér Budějovic vsadil znovu na svého úspěšného střelce a udělal dobře. Straka svůj nájezd proměnil, zatímco druhý úspěšný nájezdník Augustin už podruhé nedal. Prostějov tedy bere bod a Motor dva.

Branky a nahrávky: 46. Šlahař (Luňák, Drtina), 57. Venkrbec (Illéš), 60. Drtina (Venkrbec, Luňák) – 21. Kuchejda (Nouza), 35. Kuchejda (Vráblík), 41. Mikyska (Žalčík), rozhodující nájezd Straka

Salith Šumperk 2003 : HC Most
    2:3P – (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)

V Šumperku se čekalo na první branku do deváté minuty. Hráč Mostu Pavel Smolka prostřelil Hanuljaka a mohl slavit. Hostům sice vedení do konce první části vydrželo, do té druhé však lépe vstoupil domácí celek, který už po 56 sekundách hry vyrovnal. Aleš Holík o sedm minut později překonal hosty podruhé a zvrátil vedení na stranu Šumperka. Ve třetí části jsme viděli jen jeden gól a to vyrovnávací Ondřeje Havlíčka, který přisoudil Mostu alespoň bod. O ten druhý se hráči porvali v prodloužení, které rozčísl sedm sekund před prodloužením Ondřej Havlíček a získal tak pro Šumperk bod navíc.

Branky a nahrávky: 22. Haas (Plášek), 29. Holík (Fořt, Vrdlovec) – 9. Smolka (Kubinčák, Havlíček), 46. Havlíček (Charousek), 65. Havlíček (Smolka, Kubinčák)

HC Stadion Litoměřice : AZ Havířov
    1:3 – (0:1, 0:1, 1:1)

V Litoměřicích vydžel bezbrankový stav až do osmnácté minuty, kdy se za Havířov prosadil Petr Kanko. Druhá třetina také nepřinesla žádné gólové hody. Padl opět jen jeden gól, i když Havířov měl šanci vstřelit alespoň dva. Jan Hudeček byl totiž hákovaný ve vyložený příležitosti a v čase 30:06 jel trestné střílení, které však neproměnil. Hostům to však nemuselo vadit, protože už o dvě minuty později rozvlnil Litoměřickou síť Daniel Štumpf. Havířov poté ještě zásluhou Kotaly zvýšil svůj náskok na 3:0 a domácí zvládli už jen zkorigovat na 1:3 brankou v 59. minutě.

Branky a nahrávky: 59. Krátoška (Kristl, Toman) – 18. Kanko (Punčochář, Hudeček), 33. Štumpf (Maliník), 42. Kotala (Sedláček)